Svetovnna podprvakinja

ursa1Za nami je svetovno prvenstvo v smučarskih skokih Obersdorf 2021. Prvenstvo se je za našo državo končalo kot najuspešnejše do sedaj. Še prav posebej smo veseli in navdušeni, da je tokrat sodelovala na njem tudi članica našega društve, odlična smučarska skakalka Urša Bogataj.
Na ekipni tekmi na srednji skakalnici so slovenske skakalke v postavi Nika Križnar, Špela Rogelj, Urša Bogataj in Ema Klinec osvojile srebrno medaljo in s tem poskrbele za nepopisno veselje tudi v naši dolini. Članica srebrne ekipe Urša se po rehabilitaciji  hude poškodbe kolena vrnila v veličastnem slogu. Že na uvodni tekmi vAvstrijskem Ramsau, se je uvrstila tik za medaljami na četrto mesto. Tudi v nadaljevanju se je redno uvrščala med najboljše skakalke na svetu. S svetovnega prvenstva pa je na Briše prinesla srebrno medaljo, ki ima za nas zlati lesk.