Florijanova maša

DSCI0174 (Custom)Na dan sv. Florijana, ki krasi atiko glavnega oltarja naše podružnične cerkve, se že vrsto let zbiramo pri Florijanovi maši. Ta dan se še posebej spomnimo vseh prostovoljcev, ki skrbijo za našo varnost – v prvi vrsti gasilcev. Tudi letos so se sv. maše udeležili gasilci iz bližnjih prostovoljnih gasilskih društev. V uvodnem nagovoru je župnik g. Bogdan Oražem vse zbrane gasilce nagovoril in se jim zahvalil za njihovo požrtvovalnost v februarskih težkih dneh, ko so ob žledolomu noč in dan skrbeli za varnost svojih sokrajanov. Njim je bil namenjen tudi poseben blagoslov, v katerem smo zanje molili in prosili, da bi svoje delo lahko še dolgo varno opravljali. Ker je med gasilci tudi veliko članov našega turističnega društva je bila naša gorečnost zato še toliko večja.